دیدار جمعی از مسئولین انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی کشور با حسینی نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس
تاريخ:بيست و هشتم ارديبهشت 1398 ساعت 08:07   |   کد : 110574

روز چهارشنبه مورخ 98/2/25، جمعی از مسئولین انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی کشور با حسینی نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس  دیدار کردند .

🔺 حسینی : حساسیت کار شما قابل مقایسه با هیچ کاری نیست و آثار و تبعات مهمی در جامعه دارد .

در این دیدار مهندس مسلمی ریاست هیات مدیره، مهندس سرهنگی دبیر انجمن، مهندس طهماسبی عضو هیئت مدیره و مهندس فراهانی مسئول روابط عمومی انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی کشور حضور داشتند .
مهندس مسلمی در ابتدا به شرح فعالیت‌های انجمن و رسالتی که در پرورش افراد مستعد دارد پرداخت. ایشان ضمن تاکید بر کنترل عفونت در بیمارستان‌های کشور خاطر نشان کرد: بحث کنترل عفونت در 40 درصد از بیمارستان‌های تهران رعایت نمی‌شود. با توجه به تعداد تخت‌های بیمارستان ها، ما حدود 2800 تکنسین و مهندس نیاز داریم . متاسفانه عدم تامین این تعداد مشکلات عدیده‌ای را در نگهداری و استفاده صحیح از تجهیرات به وجود آورده است .

📌وی در ادامه افزود: علیرغم وجود تشکلهای صنفی، عملا نقش این انجمنها و تشکلها در تدوین مقرارت و تصمیم‌سازی‌ها بسیار کم رنگ بوده و هست .

📌مهندس مهرداد سرهنگی نیز دلیل شیوع عفونت‌های بیمارستانی را عدم آگاهی‌های لازم کاربران و کارکنان بخش های cssd دانست و اصطلاحا آن را مرگ خاموش ملت نامید که حاصل خطای پزشکی در ایران است .

حسینی، نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اصناف باید تمهیداتی را لحاظ کنند تا افرادی که در مراکز استان ها نیستند نیز دچار مشکل نشوند. گفت:  باید قوانینی وضع شوند تا شرایط را برای حضور تمامی متخصصین و افراد توانمند فراهم گردد .

در پایان عضو کمیسسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: کار شما عزیزان از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و تبعات بسیار زیادی در جامعه دارد. بنده نیز همکاری و مساعدت لازم را برای تقویت جایگاه این صنعت و کمک به تدوین قوانین لازم برای نظم دهی این حوزه و تسهیل و شفاف‌سازی فعالیت متخصصین انجام خواهم داد .

Share

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

ورود اعضا تمامی حقوق معنوی این سایت متعلق به انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی کشور می باشد. استفاده از عکسهای این سایت بنا به کسب اجازه کتبی از انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی کشور می باشد در غیر این صورت پیگرد قانونی دارد.